De Canon van Nederland is een tour begonnen door Zuid-Holland en woensdag was de eerste stop. Onderwijzers en andere geïnteresseerden kwamen naar de bijeenkomst waar werd uitgelegd hoe de canon werkt.
Van de drie stops die ‘de Historische Canon’ in Zuid-Holland zal maken, was woensdag de eerste, in het Streekmuseum in Reeuwijk. De tournee is opgezet om o.a. onderwijzers te laten zien wat de Canon nu precies is, en hoe deze in het onderwijs toegepast kan worden. De lijst met ijkpunten uit de Nederlandse geschiedenis dient niet als een dictaat, maar als een steun om kinderen een beter inzicht te geven in de Nederlandse geschiedenis en cultuur. De onderdelen van de Canon kunnen als ‘vensters’ worden gezien om bredere onderdelen van de geschiedenis uit te lichten.
Initiatiefnemer Entoen.nu weet dat veel scholen zich nog afzijdig houden omdat het lang onduidelijk was op wat voor manier de canon ingepast zou moeten worden in het lesprogramma. Toch heeft ze al effect, en wordt de canon langzaam meer gemeengoed.
Bron: De Volkskrant
Meer artikelen door Redactie Historiën:- Column: Bij nader inzien
- Texelse oorlogsgeschiedenis op website
- Besturen op het Hollandse platteland: Cromstrijen
- Kooplieden & Kerkgangers, familie De Peyster
- Geschutsstelling in Vordere Wasserstellung onderzocht
Vind ons ook hier: